postheadericon Ubezpieczenie samochodowe

Ubezpieczenie samochodowe ubezpieczenia ubezpieczenie samochodowe oc

Ubezpieczeń komunikacyjnych jest wiele. Firmy, które się w tym specjalizują mnożą się jak grzyby po deszczu. Jak dokonać słusznego wyboru? Na co zwrócić szczególną uwagę? W dobie ostrej konkurencji na rynku konsumenci mogą do woli przebierać w propozycjach. Większość kierowców stawia na internetowe ubezpieczenie samochodowe.

Ubezpieczenie samochodowe OC

Osoby, którym udało się spełnić motoryzacyjne marzenie muszą stanąć przed wyborem ubezpieczenia OC. Jest to obowiązkowy pakiet świadczeń, który zabezpiecza nasz portfel przed wydatkiem w sytuacji, kiedy spowodujemy kolizję drogową. Inaczej mówiąc, poszkodowanemu przysługuje odszkodowanie z tytułu odpowiedzialności cywilnej sprawcy wypadku Wartość naprawy nie może przekroczyć maksymalnej kwoty określonej w umowie. Istnieją jednak sytuacje , w których nie mamy co liczyć na odszkodowanie z ramienia towarzystwa ubezpieczeniowego. Dzieję się tak w przypadku jazdy samochodem pod wpływem alkoholu czy sytuacji kiedy umyślnie spowodujemy wypadek drogowy.

Ubezpieczenie samochodowe AC

Innym rodzajem ubezpieczenia komunikacyjnego jest Autocasco. Jest to świadczenie dobrowolne , co w praktyce oznacza, że wybór o jego posiadaniu należy do właściciela auta. Jego naczelnym celem jest ochrona pojazdu przed jego zniszczeniem lub kradzieżą. Osoba kupująca ubezpieczenie samochodowe AC ma możliwość wyboru spośród kilku wariantów. Bardzo często jest ono łączone z ubezpieczeniem OC. Cena za taki pakiet jest wtedy odpowiednio niższa. Suma składki jest zależna m.in. od wartości naszego pojazdu, od tego czy mamy wykupioną amortyzację części oraz czy mamy wykupione zabezpieczenie przed kradzieżą. Na jakiej podstawie możemy porównywać AC? Głównym wskaźnikiem jest suma ubezpieczenia, zwyżki i zniżki. Jeżeli zapłacimy naszą składkę po terminie umowa zostaje automatycznie rozwiązana.