postheadericon Specjalne konta dla beneficjentów 500+

Specjalne-konta-dla-beneficjentów-500+

Program 500+ ruszył już z początkiem kwietnia. Wnioski o świadczenie wychowawcze na każde drugie dziecko można składać w urzędach oraz za pomocą bankowości internetowej. By zachęcić rodziny do korzystania z programu za pomocą swoich usług, banki wprowadziły specjalne oferty rachunków osobistych. Jakie konta proponują banki klientom programu 500+?

Ofertę składania wniosków za pomocą bankowości internetowej przedstawiają na swoich stronach internetowych banki o profilu komercyjnym, a także banki spółdzielcze zrzeszone w SGB i BPS. Szczegółową listę instytucji finansowych biorących udział w Programie 500+ można znaleźć na stronie rodzina500plus.gov.pl.

Banki przygotowały także specjalne oferty kont dla beneficjentów programu 500 +.

PKO Konto za Zero dla Rodziny 500+

PKO BP jako pierwszy przyłączył się do Programu 500+. Beneficjentom wnioskującym o świadczenie wychowawcze oferuj konto „PKO Konto za Zero dla Rodziny 500+”. Rachunek ten może być prowadzony za darmo w sytuacji, gdy wpływają na niego środki otrzymywanie w ramach 500+. Otwierając to konto, klient może skorzystać z karty debetowej, która może być bezpłatna, gdy beneficjent dokona miesięcznie bezgotówkowych transakcji z karty za kwotę 200 zł.

Rodzinnie, czyli korzystnie

Bank Zachodni WBK oferuje rodzinom wnioskującym o środki z programu 500+ specjalną promocję „Rodzinnie, czyli korzystnie”. Jest to propozycja przygotowana tylko dla nowych klientów. W ramach oferty należy otworzyć „Konto Godne Polecenia” i złożyć online wniosek do Programu 500+. Gdy na dane konto będą przez pół roku wpływały pieniądze ze świadczenia, wtedy klient zyska miesięcznie 50 zł. Beneficjenci, którzy jednocześnie skorzystają z karty kredytowej i będą ją aktywnie użytkować, mogą zyskać nawet 150 zł w trzech ratach po 50 zł miesięcznie.

Konto Rozsądne dla Rodziny

Alior Bank przygotował dla beneficjentów Programu 500+ „Konto Rozsądne dla Rodziny”. Jest to rachunek z programem typu moneyback. Dzięki tej opcji klient może odzyskać 3% kwoty wydatków poniesionych na zakupy, a maksymalna kwota miesięcznego zwrotu wynosi 50 zł. Dodatkowo klienci, którzy skorzystają także z limitu kredytowego w ramach tego konta, będą zwolnieni z prowizji za jego przyznanie.

Konto Activ

Eurobank klientom, którzy skorzystają z programu 500+ oferuje „Konto Activ”, które może być bezpłatne do końca września 2017 roku pod warunkiem, że będą na niego wpływać środki ze świadczenia 500+.