postheadericon Pozwalają również na założenie firmy

Pozwalają również na założenie firmy inwestycje przedsiębiorcy dotacje Są bardzo ważne dla nas wszystkich i to dzięki nim Polska tak szybko dołącza do najbardziej rozwiniętych krajów zjednoczonej europy. Mowa o funduszach unijnych i gdyby nie dotacje z unii z pewnością Polska nie byłaby w tym miejscu w jakim jest.

Wiele osób z pewnością pamięta mroczne czasy peerelu, kiedy nasz kraj był zaściankiem europy. Pamiętna transformacja a przede wszystkim wejście Polski do Unii Europejskiej sprawiło że nasz kraj zaczął się rozwijać, że dotacje z unii pozwalają nam na dołączenie do wysoko rozwiniętych krajów zachodnich. Polska dostaje z unii pienią na przeróżne inwestycje realizowane przez państwo oraz samorządy i wszelkiego rodzaju instytucje.

Gdyby na przykład nie dotacje unii to polscy przedsiębiorcy nie mieliby prawie żadnego wsparcia finansowego bowiem ani rząd ani banki niekoniecznie chcą wspomagać finansowo polskich przedsiębiorców. Również w tym roku dotacje z unii wspomogą polskich przedsiębiorców należy tylko złożyć odpowiednie dokumenty i czekać na decyzję komisji decydują o przydziale pieniędzy. Część z tych środków została skierowana na potrzeby małych firm ze wsi oraz małych miejscowości, którym trudno jest założyć własna firmę bez finansowego wsparcia. Jak już wcześniej powiedzieliśmy tacy ludzie nie mogą liczyć na banki które jeżeli już to mogą udzielić kredytu firmie działającej na rynku więcej niż rok. Podkreślić należy że takie dofinansowanie z unii europejskiej może wynieść nawet 300 tysięcy złotych jest to więc potężna kwota którą można dostać na założenie firmy. Trzeba oczywiście złożyć odpowiedni projekt oraz tak zwany biznes plan.

W tym roku dla takich małych firm z małych miejscowości przyznane zostały 2 miliardy złotych. O wysokości dotacji decydują ile firma będzie zatrudniać osób w przyszłości lub ile firma zatrudnia pracowników, bowiem o takie dotacje mogły się również starać firmy już istniejące na rozwinięcie swojego biznesu.