postheadericon Najlepsze lokaty bankowe

Najlepsze lokaty bankowe finanse lokaty lokata rentierska lokata bankowa

Jak wybrać najlepszą lokatę? Takie pytanie zadaje sobie każdy, kto nosi się z zamiarem złożenia depozyt w banku. Istnieje wiele rodzajów lokat bankowych dlatego trudno jest zdecydować się na te konkretną.

Oczywiście najlepsze lokaty bankowe to takie, które przynoszą jak największe zyski, jednym słowem są wysoko oprocentowane. Jak wybrać najlepsze lokaty bankowe dostosowane do naszych oczekiwań?

Najlepiej zacząć od przeglądu dostępnych lokat bankowych, są nimi:

  • Lokata terminowa, zakładana na dłuższy czas, przy czym czas minimalny to zazwyczaj jeden rok. Przedwczesna wypłata depozytu grozi utratą odsetek.

  • Lokata rentierska, skierowana do osób z grubszym portfelem. W zamian za to, że klient wpłaca na konto lokaty duże pieniądze może wypłacać z nich odsetki w dowolnym czasie.

  • Lokata denominowana, prowadzona jest w walucie obcej.

  • Lokata negocjowana, klient negocjuje z bankiem oprocentowanie inne warunki umowy.

  • Lokata progresywna, w której oprocentowanie rośnie wraz z upływem czasu. Umożliwia wcześniejszą wypłatę depozytu.

  • Lokata jednodniowa, która zwinnie wykorzystuje lukę prawną, mówiącą o podatku od zysków kapitałowych. Zyski na tej lokacie naliczane są każdego dnia.

  • Lokata strukturyzowana jest połączeniem dwóch elementów mianowicie opcji i obligacji przy czym obligacje gwarantują bezpieczeństwo odzyskania zainwestowanych funduszy.

Najlepsze lokaty bankowe, to takie których wysokość naliczonych odsetek będzie dla nas satysfakcjonująca. Wszystko zależny od tego jaki kapitał możemy zainwestować oraz jak długo nasze pieniądze mogą pozostać na lokacie.

Z kolei jeśli jesteśmy już zdecydowani na konkretny rodzaj lokaty bankowej powinniśmy zaczerpnąć informacji o najlepszych propozycjach oferowanych przez banki, na podstawie internetowych rankingów lokat bankowych.