postheadericon Na rynku lokat

Na rynku lokat finanse lokaty zysk stopy

Kredyty, lokaty, konta, fundusze, banki, cały nasz rynek finansowy od jakiegoś czasu jest zmienny, wahają się kursy walut, raz zniżkują raz zwyżkują indeksy, inwestorzy nadal nie są pewni swych interesów. Kursy walut tak naprawdę będą wahać się zawsze, ale nie wyjdzie to na dobre nikomu. A jaką w tym wszystkim zajmuje pozycję internet? Bardzo poważną, bowiem większość produktów i usług bankowych można załatwiać właśnie przez internet. Inwestorzy swoje interes prowadzą najczęściej drogą elektroniczną, internet jest w centrum naszych publicznych i prywatnych spraw finansowych. Trzeba też podkreślić, że najkorzystniejsze produkty oraz usługi bankowe znajdziemy w bankach internetowych. Na przykład jedno z najlepszych kont bankowych oferuje mbank, nie gorzej prezentuje się też oferta multibanku. A lokaty?
Na rynku lokat bez specjalnych zmian, chociaż jak podają specjaliści od tego rynku, coraz niższa inflacja sprawia, że lokaty dają coraz większy zysk. Wibor 6m Na przykład lokaty założone w marcu 2009 roku dały realny zysk w wysokości 3 procent. Wówczas oprocentowanie najlepszej lokaty wynosiło 7 procent i taką ofertę miał noble bank. Z drugiej jednak strony, jeżeli lokata oprocentowana na 7 procent w skali roku przy sprzyjających okolicznościach inflacyjnych daje 3 procent realnego zysku. To standardowe 5 procent to tylko 1% zysku, nie mówiąc juz o lokatach 3-4%, a takich na rynku lokat również nie brakowało. Analitycy finansowi twierdzą, że w drugiej połowie 2010 roku wibor 6m oprocentowanie lokat powinno rosnąć, ponieważ z pewnością obniżone zostaną stopy procentowe, no i inflacja będzie niższa. Tylko czy nie może być akurat odwrotnie i wraz z niższą inflacją banki również nie zaczną obniżać oprocentowania, aby zmniejszyć zysk klienta? Nikt tak naprawdę nie może przewidzieć jaki ruch zrobią banki. Dlatego decydując się na zainwestowanie na rynku lokat sprawdzajmy wszystko bardzo dokładnie. A skoro najtańsze produkty i usługi oferują banki internetowe, można w nich sprawdzić również depozyty bankowe. Ponoć multibank lokaty stawia na jednym z pierwszych miejsc w funkcjonowaniu banku. Można to łatwo sprawdzić w kwietniowych rankingach najlepszych lokat.
Tymczasem w rankingach ofert bankowych nie widać w czołówce multibanku, na jego plus można tylko zapisać, że w multibank lokaty półroczne nieznacznie zwyżkowały, ale z kolei bank obniżył oprocentowanie lokat jednodniowych. Przeglądając zestawienie lokat zakładanych w marcu 2009 i rozliczonych w tym roku największych zysk przyniosła lokata noble banku – 2,99%, na drugim miejscu uplasowała się lokata toyota banku 2,68%, a na trzecim banku pocztowego 2,52%. Multibank był dopiero piętnasty z zyskiem 1,81%. Zakładając nawet lokatę w wysokości 500- złotych zysk klienta multibanku wyniósł niewiele ponad 90 zł. Ale finanse internetowe to nie tylko lokaty, to szereg innych ofert, podkreślmy atrakcyjnych ofert.