postheadericon Marże

Banki się śpieszą, by przed nowym rokiem przyciągnąć do siebie jak najwięcej klientów. Szczególnie na rynku kredytowym ruch jak nigdy, bowiem święta za pasem, a w branży kredytów hipotecznych to już ostatni gwizdek przed wejście w życie Rekomendacji T i w następnej kolejności Rekomendacji S. Stąd przeróżnego rodzaju promocje, rabaty, upysty, a nawet nagrody dla klientów, którzy w tym okresie zdecydują się na kredyty gotówkowe oraz kredyty hipoteczne.
Rekomendacja T z pewnością nie pozwoli bankom na prowadzenie własnej niekontrolowanej polityki kredytowej. A przynajmniej nie na taką skalę jak obecnie. Z pewnością nie tylko kredyty hipoteczne zostaną ograniczone, ale znacznie już trudniej będzie o jakiekolwiek kredyty. A jak wygląda sytuacja jeśli chodzi o marże kredytów hipotecznych? Wprawdzie teraz też już nie jest łatwo kredyty hipoteczne, ale można je jeszcze uzyskać na w miarę korzystnych warunkach. Dlatego banki obniżają prowizje i marże kredytów hipotecznych i nie tylko, a niektóre banki nawet rezygnują z wkładów własnych. Wówczas jednak takie kredyty muszą zostać ubezpieczone, no i niestety nie jest to mały wydatek.
Na pewno nie wszystkie banki zdecydowały się na taki krok. Ale na przykład dnb nord przebił chyba wszystkie oferty. Zaproponował bowiem w ramach promocji na kredyty hipoteczne rezygnację nie tylko z prowizji, ale również przez pierwszy rok z marży i jakby tego było mało nie pobiera również opłaty za wcześniejszą spłatę kredytu. Nie ulega więc wątpliwości, że w chwili obecnej jest to najlepsza oferta na rynku. Ale jest też w tej beczce miodu łyżka dziegciu. Mianowicie, aby móc wziąć udział w tej promocji należy założyć w tym banku konto, nabyć kartę kredytową oraz ubezpieczyć kredyt. A to już są dodatkowe koszty i to wcale nie takie małe.