postheadericon Kupujemy i remontujemy

Wiosna za pasem, a wiosną jak wiadomo zawsze sprzyja wszelkiego rodzaju porządkom, przebudowom i remontom. Sprzątanie, malowanie, przestawianie, ale nie tylko, bowiem także prace poważniejsze takie jak właśnie przebudowy, dobudowy oraz wszelkie inne prace remontowe.

Jeżeli decydujemy się na przeprowadzenie takiego remontu w naszym mieszkaniu powinniśmy wszystko dokładnie przemyśleć, przeanalizować i obliczyć koszty. Materiały, narzędzia, opłacenie fachowców, to wszystko kosztuje. Poza tym pamiętajmy, że wiele mieszkań kupowanych jest na rynku wtórnym, a wiadomo w jakim stanie takie mieszkania najczęściej są. No i również kupujący mieszkania z odzysku chcą zaadaptować je tak jak chcą. Na to wszystko potrzebne są pieniądze. Jeżeli nie dysponujemy odpowiednią gotówką to pomoże nam w remoncie i adaptacji kredyt na remont. Banki mają w swojej ofercie również takie kredyty. Jedną z najlepszych ofert ma bank pko bp, który jest potentatem na rynku kredytów hipotecznych.

– To prawda bank pko bp ma kredyt na remont na bardzo atrakcyjnych warunkach. Wystarczy tylko sprawdzić ofertę tego banku. Natomiast jeżeli jest to małe przedsięwzięcie, jakieś malowanie czy też odnowienie podłogi, wymiana drzwi lub okien, to oczywiście wystarczy nam niewielkie wsparcie finansowe, zwykły krótkoterminowy kredyt gotówkowy o który niestety teraz jest dość trudno. Banki niestety są bardzo wymagające w przydzielaniu podobnych kredytów. Ale jeżeli posiadamy zdolności kredytowe i jeżeli spełniamy wszystkie warunki jakie stawia przed nami bank, to możemy liczyć na przyznanie takiego kredytu. Możemy też w razie czego zwrócić się o pomoc do parabanków lub zwykłych firm pożyczkowych, które raczej nie robią żadnych problemów z pożyczeniem pieniędzy i taki kredyt na remont bardzo szybko byśmy załatwili, ale może okazać się, że przez cały czas będziemy spłacać tylko odsetki, a kapitał pozostanie nienaruszony. Umowy w tych firmach są tak skonstruowane, a kredyty tak drogie, że lepiej jednak nie korzystać z pomocy tych instytucji. Jeżeli natomiast mamy zamiar przeprowadzić poważny remont domu czy mieszkania, to banki taki poważny kredyt na remont również mają w swojej ofercie. Są to kredyty hipoteczne, o które jest zdecydowanie łatwiej niż o zwykłe kredyty gotówkowe, bowiem w tej sferze kredytowej banki znacznie złagodziły już swoją politykę kredytową i nadal ją łagodzą. Na przykład w banku gospodarstwa żywnościowego można taki hipoteczny kredyt na remont otrzymać nawet bez bankowej prowizji. Kredyty bez prowizji to coraz częstsza oferta banków, mogą też zmniejszać swoje marże, a także finansować budowę, zakup lub remont mieszkania kredytobiorcom, którzy nie dysponują wkładami własnymi. Dlatego przed podjeciem decyzji o wyborze oferty i banku należy wszystko dokładnie sprawdzić

– stwierdził doradca finansowy.