postheadericon Który bank zapewni darmowe prowadzenie konta?

Który-bank-zapewni-darmowe-prowadzenie-konta?

Coraz częściej Polacy zwracają uwagę nie tylko na możliwość darmowego korzystania z bankomatów, ale również na koszty ponoszone w związku z prowadzeniem przez bank konta. Po co płacić za produkt, który u konkurencji możemy mieć za darmo?

Na rynku bankowym pojawia się już coraz więcej ofert, które zapewniają darmowe prowadzenie kont osobistych. Jest to nie tylko spowodowane dużą konkurencją wśród banków, ale również wzrostem świadomości klientów, którzy nie chcą już płacić tylko za to, że posiadają konto. Postanowiliśmy sprawdzić, na które propozycje rachunków bankowych warto zwrócić uwagę w listopadzie.

Bank SMART oferuje SMART Konto, od którego nie tylko nie pobiera się opłat za jego prowadzenie, ale również bank udostępnia bezpłatną kartę debetową oraz darmowe bankomaty w Polsce i na świecie. W tym ostatnim wypadku jest jednak pewne „ale”. Bankomaty będą darmowe tylko do końca br., a od 2015 roku tylko za trzy pierwsze operacje w miesiącu nie zapłacimy, pozostałe zostaną obciążone kwotą 5 zł. Do konta mamy dostęp przez Internet oraz przez telefon. Dodatkowo otrzymujemy możliwość założenia konta oszczędnościowego SMART Procent na promocyjnych warunkach z oprocentowaniem 4% w skali roku.

Jeśli szukamy darmowego konta, warto również zastanowić się nad propozycją Getin Online, który oferuje Konto Swobodne. Nie zapłacimy w jego przypadku również za kartę oraz za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce (za granicą 2% od transakcji, ale minimum 10 zł). Pewnym utrudnieniem może być fakt, że bank nie posiada oddziałów, a jedynie tzw. Getin Pointy.

Inną darmową propozycją rachunku jest Proste Konto Osobiste w Meritum Banku. ROR można otworzyć przez Internet w 15 minut, a do tego będziemy mieć do dyspozycji darmowe bankomaty.

Bezpłatne konto posiada w swojej ofercie również T-Mobile Usługi Bankowe. T-Mobile Konto umożliwia także przelew pieniędzy za pośrednictwem Facebooka.

Pozostałe oferty darmowych rachunków bankowych to m.in. Konto Osobiste 13+ w Orange Finanse lub Konto z Lwem Direct 13-18 lat w ING Banku Śląskim.

Istnieje również wiele ofert kont bez opłat, ale z opcją płatnych bankomatów obcych. Można tu wymienić m. in. Konto Godne Polecenia Banku Zachodniego WBK, Konto E-Direct Volkswagen Banku, Konto Osobiste Wygodne Raiffeisen Polbanku czy eKonto Mobilne mBanku.