postheadericon Które banki sprzedają najtańsze kredyty?

Które-banki-sprzedają-najtańsze-kredyty?

Kredyty gotówkowe są jednym z najbardziej popularnych produktów bankowych. Wymagania banków przy ich udzieleniu nie są zbyt duże w porównaniu do na przykład kredytów hipotecznych, a klienci spłacają je szybciej niż inne zobowiązania. Które banki oferują najkorzystniejsze kredyty gotówkowe?

Za pomocą kredytu gotówkowego przeciętny Polak finansuje niewielki remont w domu, wakacyjny wyjazd rodzinny czy też zakup sprzętu AGD lub RTV. Uzyskanie niewielkiej gotówki jest dużo prostsze i szybsze niż w przypadku wnioskowania o pożyczkę lub kredyt hipoteczny. Kredyty gotówkowe są często dostępne przez Internet, więc formalności możemy załatwić nawet bez wychodzenia z domu.

Zasady wnioskowania o kredyt

Ubiegając się o kredyt gotówkowy, musimy złożyć wniosek kredytowy, a także zaświadczenie o zarobkach. Bank sprawdza zdolność kredytową wnioskodawcy oraz jego historię w Biurze Informacji Kredytowej.

Szukając kredytu gotówkowego, powinniśmy zwrócić uwagę na wysokość oferowanej przez bank prowizji, oprocentowania RRSO, a także to, czy przy kredycie jest wymagane ubezpieczenie. Ważna jest wyliczona przez bank wysokość raty, powinna ona być proporcjonalna do naszych zarobków i ich zbytnio nie obciążać. Dzięki temu, nie odczujemy comiesięcznego wydatku związanego z kredytem.

Najtańsze kredyty gotówkowe w maju 2016

Lp. Nazwa banku Nazwa kredytu Prowizja RSSO Maksymalna kwota Maksymalny okres spłaty
Ranking kredytów gotówkowych: maj 2016 r.
1. Getin Noble Bank Darmowy kredyt 0% Od 0% Do 2000 zł 12 miesięcy
2. Deutsche Bank Polska db Kredyt Gotówkowy – oferta promocyjna

 

2,50% Od 6,87% Do 200 000 zł 96 miesięcy
3. Volkswagen Bank Polska Kredyt plus

 

3% Od 8,35% Do 48 500 zł 72 miesiące
4. Bank BGŻ BNP Paribas S.A Kredyt gotówkowy 5% Od 8,85% Do 150 000 zł 84 miesiące
5. Alior Bank Oferta 0% 5% Od 9,49% Do 5 000 zł 12 miesięcy

Czas a formalności

W sytuacji, gdy zależy nam na czasie i chcemy szybko dostać gotówkę do ręki, poszukajmy banku, który oferuje najkrótszy czas załatwiania formalności. W niektórych instytucjach finansowych wnioskując o kredyt gotówkowy, na decyzję kredytową czekamy tylko kilka godzin, jednak czasami ten czas może się wydłużyć nawet do kilku dni.

Warto wiedzieć, że oferując kredyty gotówkowe na promocyjnych warunkach, banki najczęściej wymagają, by kredytobiorca skorzystał z dodatkowych produktów lub usług bankowych, np. konta bankowego, karty kredytowej lub ubezpieczenia.