postheadericon Kredyty konsolidacyjne, czyli scal swoje zadłużenie

W dzisiejszych czasach dzięki różnorodnym i atrakcyjnym ofertom proponowanym przez banki coraz więcej ludzi decyduje się na zaciągnięcie więcej niż jednego kredytu. Jednak co na początku wydaje się być dobrym rozwiązaniem w przyszłości może stać się zbyt uciążliwym problemem. Możemy temu zaradzić wybierając kredyty konsolidacyjne, które są przeznaczone na spłatę innych zobowiązań kredytobiorcy. Mianowicie konsolidacji podlegają zarówno kredyty gotówkowe, samochodowe, ratalne jak i hipoteczne. Ten rodzaj kredytu jest znakomitym sposobem na uniknięcie zbędnych opłat wynikających z wysokiego oprocentowania zaciągniętych przez nas kredytów, bowiem jego głównym atutem jest zamiana kilku kredytów na jeden z niższym oprocentowaniem. Co więcej zyskujemy komfort spłaty juz tylko jednej raty, a nie kilku w różnych bankach.

Możemy wyróżnić dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych:
– hipoteczny, w którym zabezpieczeniem jest hipoteka, zatem jest on udzielany na większe kwoty pieniężne, może wynieść aż do 100% wartości nieruchomości.
– gotówkowy, bez zabezpieczenia, jego koszt jest wyższy i jest udzielany na mniejsze kwoty, ponadto może być zaciągnięty maksymalnie do 10 lat.

Kredyty konsolidacyjne ze względu na swoje zalety od kilku stają coraz bardziej popularne. Lecz, aby zdecydować się na zaciągnięcie takiego kredytu należy być świadomym dostępnych ofert na rynku. Gdyż ważne jest abyśmy wybrali ten o najkorzystniejszych dla nas warunkach, by nie żałować później tej decyzji przez wiele lat.

I tak np. Deutsche Bank proponuje kredyt hipoteczny konsolidacyjny na danych warunkach:
– kredyt jest udzielany bez obowiązku przedstawiania poręczycieli
– dostępne waluty to : PLN, USD, EUR i CHF
– nie wymaga się posiadania ubezpieczenia na życie
– okres kredytowania wynosi 20 lat
– dostępna możliwość wybrania stałej lub zmiennej stopy oprocentowania
– stałe lub malejące raty kredytu.
Deutsche Bank zapewnia klientowi nie tylko szybką decyzję kredytową i towarzyszące przy tym minimum formalności, ale także przejrzyste faktury i fachowe doradztwo.

Podsumowując kredyty konsolidacyjne to zarówno oszczędność i możliwość sprawnego zarządzania swoim budżetem.