postheadericon Emerytury a OFE

Emerytury a OFE banki Najlepszy fundusz emerytalny Emerytura to niesamowicie ważna kwestia w naszym życiu. Kto bowiem będzie nas utrzymywał w momencie kiedy nie będziemy już zdolni do pracy?

Właśnie emerytura zapewnia nam względnie godziwą jesień życia. Z tą „godziwą” nie są w stanie zgodzić się jednak dzisiejsi emeryci, którzy za wieloletnią posługę zawodową nie otrzymują dzisiaj atrakcyjnego wynagrodzenia emerytalnego.

Co jest tego przyczyną? Dowiedz się z poniższego artykułu.

Z całą pewnością możemy stwierdzić, że przyczyną takiego stanu rzeczy z całą pewnością jest niepewny system emerytalny. Działają na terenie naszego kraju 3 filary systemy emerytalnego. Pierwsze dwa są obowiązkowe zaś ostatni nad obowiązkowy. Kto chce może z niego skorzystać , kto nie to nie ma takiego obowiązku. Pierwszy filar definiowany jest jako działalność Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Drugi filar to najlepszy fundusz emerytalny.

Czym jest fundusz emerytalny?

Jest to w skrócie OFE czyli firma ubezpieczeniowa, która pobiera od nas składki i lokuje ich część w pewne aktywa. To w co ona inwestuje zależy od indywidualnej polityki inwestycyjnej owego funduszu. Każdy z nas ma możliwość dowolnego wyboru funduszu emerytalnego. Nikt nie jest w stanie narzucić nam określonej firmy ubezpieczeniowej. W swoich decyzjach powinniśmy jednak kierować się czymś więcej niż opiniami naszych znajomych. Ważne jest bowiem to jakie zyski owe fundusze generują dla swoich członków. Oczywiście im wyższe tym lepiej dla naszego portfela. Zanim zdecydujesz się na najlepszy fundusz emerytalny, umów się na spotkanie z doradcą finansowym. Pamiętaj, od tego wyboru zależy poziom twojej przyszłej emerytury.

Niestety nawet najlepsze fundusze emerytalne nie są dzisiaj w stanie zagwarantować nam spektakularnych inwestycyjnych wyników w skali kilku następnych lat inwestowania.