postheadericon Dla ludzi starszych

Dla ludzi starszych kredyty pieniądze hipoteka Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że w Polsce i nie tylko źle się dzieje. Mówimy to o gospodarce, ale również, a może zwłaszcza o świecie finansów, który jest tak zagmatwany, że większość z nas go nie pojmuje.

Najgorsze jest to, że chcąc nie chcąc nie mamy wyjścia i chociaż trochę orientować się musimy. Dlaczego? A dlatego, że banki nigdy z klientami dobrze nie żyły i nie są raczej godne zaufania. Sytuacja materialna, i nie tylko, osób przede wszystkich starszych sprawiła, że rząd musiał coś z tym zrobić.

Zmiany musiały dotyczyć właśnie osób w wieku podeszłym, ponieważ to oni mieli najgorzej. Resort finansów wprowadził ustawę o kredycie hipotecznym odwróconym. Dzięki takiej ustawie osoby starsze będą mogły wyjść z tak zwanego dołka finansowego i jednocześnie będą miały zapewnioną opiekę. Niestety bardzo często zdarza się tak, ze o osobach starszych mało kto pamięta i przypomina sobie dopiero w razie jakiejś nagłej potrzeby, a w najgorszym razie, w przypadku śmierci. Na szczęście wspomniana wcześniej ustawa czyli tzw. odwrócona hipoteka kaucyjna sprawi, że ludzie Ci poczują się bezpieczniejsi i zauważeni.

Ta odwrócona hipoteka kaucyjna to najzwyczajniej mówiąc zastawienie mieszkania za kredyt. Kredytobiorca ma możliwość pobrania pieniędzy od danej instytucji i ich nie zwracać i kupić to, co jest mu potrzebne. Czyli na przykład lekarstwa, opieka medyczna, leczenie. W takich przypadkach nie trzeba mieć żadnych zdolności kredytowych, poręczycieli czy jakichś dodatkowych zabezpieczeń. Gdyż tez odwrócony kredyt hipoteczny zabezpieczony będzie hipoteką.

To wszystko wydaje się bardzo dobrym pomysłem, jednak duża część osób starszych takiej pomocy nie otrzymała.

Nikt oczywiście nie wie dlaczego. Lepiej nie liczyć na różnego rodzaju wspomogi, bo aby dostać cokolwiek, to trzeba się nieźle namęczyć.