postheadericon Czasami jest to jedyne wyjście

Czasami jest to jedyne wyjście kredyty konsumenci klienci zycie bez kredytów nie byłoby życiem. Czy potrafilibyśmy sobie wyobrazić jak to by było bez nich? Chyba nie. Często obawiamy się brać kredyt, gdyż możemy nie mieć pieniędzy, aby go spłacać.

Ale po to są kredyty aby je brać i po to są banki aby kredytów udzielać. I udzielały bez umiaru i kontroli a zadowoleni z siebie kredytobiorcy również bez umiaru i kontroli je brali. To musiało się kiedyś źle skończyć i się skończyło kiedy przyszła do nas pierwsza fala kryzysu. Padły pierwsze firmy, ludzie lądowali na bruku, nie mieli pieniędzy, żeby spłacać swoje zadłużenia więc należało się spodziewać reakcji banków.

Błąd kredytobiorców polegał na tym, że wielu z nich nie negocjowało swoich spłat z bankami, chyba więc liczyć na cud, że banki zapomną o nich. Nie ma nic takiego jak zapomnienie zadłużeń kredytobiorców więc nic dziwnego, że w końcu zapukali do ich drzwi firmy windykacyjne a nie rzadko i komornicy.

Jakie negocjacje mogli przeprowadzać z bankami kredytobiorcy którzy mieli kłopoty ze spłata kredytów?

Z pewnością mogła to być konsolidacja kredytów.

Nie wszyscy jednak wiedzą co to jest konsolidacja kredytów i na jakich opcjach funkcjonuje. Otóż konsolidacja kredytów mówiąc najprostszym językiem jest to połączenie kilku kredytów w jeden kredyt długoterminowy i wówczas kilka rat kredytów połączony w jeden może taka rata być nawet mniejsza. Ale trzeba też pamiętać, że konsolidacja kredytów też kosztuje i aby ją w banku dostać trzeba też mieć określoną zdolność kredytową. Jeżeli ktoś taką zdolność ma, a kredyty konsolidacyjne są kredytami długoterminowymi może oczywiście o taki kredyt się starać. Czy dostanie to już zupełnie inna sprawa, ale jest taka możliwość.

Trzeba też podkreślić, że coraz częściej się zdarza, że konsolidacja kredytów jest jedynym wyjście ze skomplikowane sytuacji kredytobiorcy i wtedy nie ma on innego wyjścia jak tylko starać się o nią.