postheadericon Co to jest upadłość konsumencka

Co to jest upadłość konsumencka upadłość konsumencka dłużnik zadłużenia W dzisiejszych czasach zarówno firmy jak również osoby indywidualne mają duży dostęp do wszelkiego rodzaju kredytów, nawet jeśli nie mamy zdolności kredytowej nic nie stoi na przeszkodzie abyśmy nie mogli zaciągnąć kredytu w parabanku, które nie obchodzą nasze możliwości finansowe.

Zaciąganie wielu kredytów jednocześnie niestety dla większości osób nie kończy się dobrze, spirala kredytów to coś z czego trudno się wydostać, w najgorszym przypadku prowadzi do tak zwanej upadłości konsumenckiej czyli kompletnego bankructwa. Upadłość konsumencka w gruncie rzeczy jest ostatecznością jednak jednocześnie najlepszym rozwiązaniem dla osób z poważnymi kłopotami finansowymi, którym wierzyciele pukają już do drzwi.

Upadłość konsumencka jest sądowym ogłoszeniem bankructwa po uprzedniej rozprawie, majątek bankruta zostaje oddany w ręce komornika i zlicytowany, pieniądze ze sprzedaży majtku przeznaczone są na spłatę wierzycieli, jeżeli nie wystarczą dłużnik może ubiegać się w sądzie o umorzenie pozostałych długów. Poza tym jeżeli zlicytowana została również nieruchomość zamieszkana przez dłużnika może on również ubiegać się o mieszkanie zastępcze, które posłuży mu w czasie pozbierania się na nogi, niemniej jednak owe mieszkanie nie może być w rekach dłużnika dłużej niż przez rok.

Jak widać z sądowego ogłoszenia upadłości konsumenckiej mogą wynikać co najmniej dwie korzyści w paradoksalnie niekorzystnej sytuacji,dłużnik może ubiegać się o darmowe mieszkanie i umorzenie pozostałych długów, brnięcie w jeszcze większe tarapaty finansowego w ostateczności może zaprowadzić dłużnika za kraty więzienia.

Duża dostępność kredytów ma swoje plusy i minusy dla jednych możliwość zaciągnięcia zadłużenia jest jak spełnienie marzeń, dla innych, którzy nie mogą poradzić sobie z własnym życiem kredyt jest drogą do tarapatów finansowych, życia ponad własne możliwości aż w końcu do bankructwa.